Vítězové Jizerské 50 dostanou i stříbrné medaile od České mincovny

Jablonecká Česká mincovna patří již k tradičním partnerům našeho nejznámějšího zimního závodu, který se koná v Bedřichově. Účastníci Jizerské padesátky opět obdrží speciálně vyraženou medaili. Zatímco motiv na reverzu zůstává stále stejný, pro 55. ročník ČEZ Jizerská 50, stejně jako v minulých letech, se ročníková titulní strana mění.

11. – 13. 2. 2022 bude V CÍLI KAŽDÝ SVÝM VÍTĚZEM. Právě tento nápis autor medaile akademický sochař Jiří Dostál umístil na líc. Motto od Petra Karlovského vzešlo ze soutěže příznivců bílé stopy. Číslovka na rubu je nejen název sportovního podniku, ale i délka hlavního závodu.

Medaili z Nordic Goldu uloženou v magnetickém blistru dostanou závodníci ve startovním balíčku. Poprvé je 100 stříbrných medailí v blistru určeno i pro vítěze napříč celým sportovním podnikem, dětskou kategorii nevyjímaje.

Jizerská 50 je pojem, fenomén. Závod i vzpomínka na 15 československých horolezců, kteří v roce 1970 zahynuli při zemětřesení v Peru pod Huascaránem. Již od následujícího roku se závody konají jako Memoriál expedice Peru ´70. I přes různá úskalí a nepřízeň přírody v uplynulých letech se koná 55. ročník závodů.

Share this Post