Spoření ve zlatě s Českou mincovnou

Česká mincovna na podzim roku 2017 uvádí na trh nový způsob spoření – do zlata. Tento způsob spoření má mnohé výhody, které u jiného spoření nenajdete. Sepsali jsme pro vás, jaké výhody to jsou a proč je investování do zlata výhledově nejlepším způsobem uchování hodnoty naspořených financí.

Pokud jste už někdy v minulosti spořili, tak určitě víte, jak to běžně chodí. Každý měsíc posíláte někam peníze, ty jsou někde uložené a nějak se úročí. Často nemáte ani přehled o tom, jakou částku máte již naspořenou a zda výsledná suma bude mít ještě dostatečnou hodnotu v době, kdy spoření ukončíte.

Zlato je materiální věc. A když si ho koupíte, tak máte samozřejmě i právo držet ho v rukou, podívat se na něj a přesně vědět, kde je uložené. Přesně toto Česká mincovna nabízí – zdarma zlato uloží ve svých trezorech a kdykoliv budete chtít, můžete se na něj přijít podívat nebo si ho rovnou odnést domů.

zlaté spoření - zlatá investiční cihla, slitek o váze 1 kg

Zlatý slitek o váze 1 kg

Hodnota zlata přetrvává po celé generace a postupně se zvyšuje. Nemusíte tak mít strach o své úspory a jejich úroky – zlato nikdy neztratí na své hodnotě.

Výhody spoření do zlata

  • zlato je osvobozené od daně z přidané hodnoty
  • při prodeji neplatíte daň z příjmu
  • žádné zbytečné poplatky, pouze garanční jistina, která vám bude navrácena
  • uskladnění zlata zdarma pro spoření
  • až 4,7% zhodnocení úspor při řádném spoření až do doby nákupu zlata
  • pojištění 100% hodnoty zlata
  • založení spoření online bez nutnosti osobní schůzky
  • bezplatný online přístup ke Zlatému kontu
  • osobní poradenství

Navíc se o své zlato nikdy s nikým nedělíte. Vždy bude jen vaše a bude jen na vás, jak s ním naložíte. Pokud ho budete chtít prodat, Česká mincovna ho od vás odkoupí. Pokud si ho budete chtít odnést domů, prostě si pro něj do trezorů České mincovny přijdete.

Za každých okolností máte dokonalý přehled o tom, jakou hodnotu jste ve zlatě uspořili. A do online aplikace Zlaté konto se můžete chodit dívat třeba i ve tři hodiny ráno, když nemůžete usnout.

Jak spoření do zlata vlastně vypadá?

Spořit do zlata zní opravdu pěkně, ale jak to ve skutečnosti vypadá a probíhá? Pod pojmem “zlato” jsou myšleny zlaté slitky (známé také jako zlaté cihly) a zlaté mince. Jedná se tedy o investiční produkty České mincovny.

Každý měsíc si u mincovny spoříte určitou částku a jakmile naspoříte dost, peníze vám budou proměněny na zlato. V online aplikaci máte vždy jasný přehled, kolik máte naspořeno ve financích a kolik ve zlatě.

Zlato je celosvětově uznávaným druhem měny, který nepodléhá výkyvům trhu. Vaše finance jsou tak bezpečně uloženy a současně se neustále zhodnocují.

Pokud vás spoření do zlata zaujalo, podívejte se na stránky České mincovny a zjistěte jak investovat ve zlatě.

Share this Post