Medaile Děkujeme nese portrét patronky ošetřovatelů

Každý člověk se narodí s jedním křídlem a potřebuje druhého pozvednout a obejmout, aby spolu mohli vzlétnout… Děkujeme, že pomáháte potřebným. Děkujeme, že nejste lhostejní k potřebám ostatních. Děkujeme, že myslíte na osamělé a seniory nejen při koronavirové pandemii.  

Medaile Děkujeme vznikla jako dárek trvalé hodnoty, kterým můžete vyjádřit komukoliv svůj dík i s věnováním. Z každé prodané medaile, které Česká mincovna razí i ve stříbře a zlatě, dostává národní společnost Českého červeného kříže 200 korun, respektive 500 korun. Z každé mosazné medaile pak padesátikorunu. 

Reverzní strana stříbrné medaile Děkujeme
Averzní strana stříbrné medaile Děkujeme

Ušil pro vás někdo roušky? Nosil vám léky a nákupy? Jezdil po městě s dezinfekcí? Chcete někomu poděkovat za osobní nasazení v době nouzového stavu? Předat mu dárek trvalé hodnoty s věnováním, které mu bude navždy připomínat složitou dobu, kdy stál v první linii nebo vám byl nablízku? Věnujte mu medaili s portrétem Florence Nightingalové, patronky ošetřovatelek, a slovy díků v několika světových jazycích. Poděkujete totiž hned dvakrát. Obdarovanému a dalším dobrovolníkům prostřednictvím národní  společnosti ČČK.

„Podíl z prodeje těchto medailí dostane Český červený kříž na konkrétní vybavení,“ upozornila na charitativní myšlenku mluvčí České mincovny Lenka Klimentová.  Nákupem pamětních medailí s výjimečným příběhem přispějete na dobrou věc a zároveň rozšíříte svou sbírku o mimořádný kousek. Pokud chcete poděkovat někomu, kdo vám pomohl v těžkých časech, pak můžete medaili použít jako dárek.

Medaile jsou nejen hodnotné, krásné, ale i sběratelsky ceněné.  Prohlédnout si je můžete na e-shopu České mincovny v sekci Pomáháme

Proč právě Florence Nightingalová? Byla inspirací pro založení Červeného kříže. Světová zdravotnická organizace při příležitosti 200. výročí od jejího narození vyhlásila rok 2020 rokem všech sester. A letos nouzový stav v souvislosti s koronavirem postavil sestry, zdravotníky, lékaře a další profese do první linie. 

Etue zlaté medaile Děkujeme

Autorem návrhu medaile Děkujeme, kterou Česká mincovna emituje v mosazi o průměru 37 mm, ve stříbře s váhou 31,1 g a ve zlatě o velikosti dukátu, je výtvarník Martin Dašek. Balení mosazné a stříbrné varianty umožňuje vepsat osobní věnování obdarovanému přímo na dárkový blistr, který lze postavit třeba do vitríny. „Svůj dík můžete napsat i u zlaté medaile na připravené místo na certifikátu pravosti. Tato medaile je balena ve vínové kožené etui,“ poznamenala Klimentová.

Speciální balení mosazné medaile Děkujeme
Speciální balení stříbrné medaile Děkujeme
Share this Post