Co si pořídit za peníze z Vánoc?

Pokud byl u vás Ježíšek štědrý, mimo klasického pyžama a ponožek jste určitě dostali i mnoho dalších zajímavých dárků. Je možné, že se mezi nimi objevila i obálka s penězi, která vám byla předána se slovy: „Něco si kup, však ty víš nejlíp, co se ti líbí.“

Ale jak to tak chodí, na Vánoce většinou dostanete vše potřebné a nápady na to, co si po Vánocích koupit, rychle docházejí. I když všechny obchody sníží závratně ceny a nastávají povánoční výprodeje, vy můžete se svými penězi naložit moudřeji. Investujte je.

V České mincovně najdete hned několik způsobů, jak investovat.

Zlaté spoření

Zlaté spoření s Českou mincovnou má několik nesporných výhod:

  • zlato je osvobozené od daně z přidané hodnoty
  • při prodeji neplatíte daň z příjmu
  • až 4,7% zhodnocení úspor
  • uskladnění zlata zdarma
  • a mnoho dalších

Pročtěte si náš článek zde na blogu, kde se o zlatém spoření dozvíte více nebo se rovnou podívejte na stránku Zlaté spoření a zajistěte svoji budoucnost.

 

Investujte chytře – do zlata

Pokud si přejete mít své finance stále u sebe, jednoduše investujte do zlata. Česká mincovna nabízí hned několik možností, jak své peníze zhodnotit:

Zlatá 1/25 oz investiční mince Český lev 2017 stand

Zlatá investiční mince Český lev

Zlato doporučují téměř všichni ekonomové, jako vhodný způsob investic. Uchovává si totiž svoji hodnotu napříč věky. Pokud důvěřujete však více klasickým způsobům zhodnocení financí, jako jsou spoření nebo penzijní připojištění, měli byste si prostudovat tento článek, ve kterém se dozvíte, že rizikům spojeným se spořením se nejlépe vyhnete tak, když své finance moudře uložíte více různými způsoby.

Velmi oblíbeným způsobem investic je v poslední době investiční mince Český lev, který splňuje standardy univerzálně akceptované na celém světě. Je nenahraditelným uchovatelem hodnoty, je osvobozen od DPH a nabízí zajímavé zhodnocení.

 

Investice do dalších kovů

Zlato není jediný drahý kov, do kterého je možné investovat. Stejně tak své finance můžete zhodnocovat například investicí do stříbra či platiny.

Investiční stříbrná cihla 250 g

Stříbrný investiční slitek

S Českou mincovnou můžete investovat přímo do:

Ať už se rozhodnete investovat své peníze od Ježíška do jakéhokoliv kovu, určitě si vyberete dobře. Všechny drahé kovy totiž jsou investicí do jistoty, stability a především do budoucna.

Share this Post