Česká mincovna pomáhá s Českým červeným křížem i letos

Razíme tradiční hodnoty už více jak čtvrt století. Nejen české oběživo, ale řadu pamětních stříbrných, zlatých, platinových mincí a medailí. Pamatujeme i na ostatní. „Pomáháme prostřednictvím zajímavých projektů. Podporujeme také společenské aktivity, mládežnický sport, masové závody nejen v regionu, významná kulturní setkání a další,“ doplnila mluvčí České mincovny Lenka Klimentová.

Pamětní mosaznou, stříbrnou nebo zlatou medailí Děkujeme můžete vyslovit svůj dík nejen profesionálům a dobrovolníkům za nasazení v době nouzového stavu, ale i svým spolupracovníkům, blízkým a přátelům za pomoc v těžkých časech. Současně tím ještě přispějete na konkrétní vybavení Českému červenému kříži.

Česká mincovna podporuje Humanitární aktivity Českého červeného kříže a složky Mezinárodního červeného díky společnému projektu, který byl zahájen již v loňském roce. „Zaměřena byla pochopitelně na podporu pomoci při epidemii Covid-19,“ upozornil prezident ČČK ČR Marek Jukl. Medaile Děkujeme nese portrét Florence Nightingalové, patronky ošetřovatelek, která inspirovala Henri Dunanta k založení Červeného kříže. Na líci jsou pak slova díků v několika světových jazycích. Návrh je z dílny výtvarníka Martina Daška.

Z ceny každé vyrobené medaile věnuje Česká mincovna 70, 200, resp. 500 korun Českému červenému kříži, který je patronem emise a který by bez inspirace nezištnou ošetřovatelkou možná nikdy nevznikl. Za loňský rok podařilo prostřednictvím medailí Děkujeme připsat Českému červenému kříži na Fond Humanity se 128 170,- Kč.

Děkujeme s Florence také u nejbližších sousedů

I u našich východních sousedů, se kterými jsme až do roku 1993 patřili do jedné republiky, zdravotníci a dobrovolníci statečně bojují s pandemií. Stejný projekt se slovenskou verzí medaile Ďakujeme jsme připravili i pro zájemce ze Slovenska. „Zde podle domluvy předáme adekvátní částky z mosazných, stříbrných a zlatých medailí Slovenskému Červenému kříži přepočtené na euro,“ potvrdil marketingový manažer ČM Jaroslav Černý.

Sady českých korun nesou charitativní myšlenku

Vývoj ekonomiky v souvislosti s pandemií otevírá i potřebu úspěšných rozdělit se o část zisku a myslet na charitu. I v letošním roce jablonecká Česká mincovna poskytne další výtěžek z prodeje mincí  Českému červenému kříži. Stejně jako loni se jedná o Sady oběžných mincí. Loni Česká mincovna předala výtěžek ve výši 170 000 korun pro ČČK a  2 000 euro pro Slovenský ČK z prodeje SOM k olympiádě a k mistrovství Evropy ve fotbale, které se kvůli pandemii nekonaly.

„V současné době je potřeba, více než kdy jindy, vyjádřit všem, kteří pomáhají, naši podporu,“ vysvětluje přístup České mincovny její mluvčí. Česká republika stále čelí koronavirové infekci, naši ekonomiku ovlivňují tvrdá opatření a zdravotníci volají po pomoci proškolených dobrovolníků. Jako poděkování všem, kteří proti zákeřné nemoci bojují, věnuje Česká mincovna opět část výtěžku z každé prodané sady Českému červenému kříži.

„Národní společnosti ČČK darujeme i letos padesátikorunu z každé Sady oběžných mincí, Česká republika 2021, které emitujeme v počtu pět tisíc sad,“ upozornil obchodní ředitel a člen představenstva ČM Aleš Brix. „Sami lidé mohou přispět napřímo Českému červenému kříži ještě další peníze dle svých možností prostřednictvím prolinku z odkazu Děkujeme na našich webových stránkách,“ doplnila Klimentová.

Share this Post