Sviatok svätého Valentína sa už u nás udomácnil.

V letošním roce se mohou zamilovaní nově vyjádřit prostřednictvím zlaté či stříbrné medaile s textem Miluji Tě nebo medailí Navždy spolu. Den svatého Valentýna je ideální příležitostí, kdy partnerce či partnerovi vyjádřit vděk za to, že s vámi kráčí životem bok po boku. Ale co když pouhá slova díků nestačí? Pak je tu ryzí dárek jako důkaz ryzích citů! A nejen na Valentýna.

Dva lidé si hledí do očí, usmívají se na sebe a drží se za ruce – na první pohled je patrné, že jsou do sebe zamilovaní až po uši. „V dobrém i zlém, ve zdraví i nemoci, ve štěstí i neštěstí, v bohatství i chudobě, dokud vás smrt nerozdělí.“ Taková je pravá a věčná láska, která se nerozplyne jako pára nad hrncem, ale která v průběhu let roste a sílí – která překoná všechny překážky, protože je plná optimismu a naděje…

Vyznat lásku partnerovi nemusíte podle kalendáře. Ale pokud to chcete letos přece jen do 14. února stihnout a my máme zavřené prodejny, stačí si zboží vybrat na e-shopu. Ke všem objednávkám nabízíme poštovné zdarma. Neváhejte a blýskněte se originálním dárkem z České mincovny, který překvapí a zaručí vám úspěch.

Partnerský vztah často vede ke svatbě, začne to vyznáním lásky a pokračuje společným vykročením do života. I na svatební den pamatujeme.

V mnoha světových kulturách jsou novomanželé ve svůj velký den obdarování svatební mincí z drahého kovu a díky České mincovně mohou zájemci tento netradiční dárek ke svatbě také věnovat. Pamětní medaile razíme ve dvou variantách – jako zlaté dukáty a stříbrné tolary – a na přání na ně vyryjeme vaše osobní věnování.

Kde je láska, tam přiletí nezřídka i čáp nebo vrána. Letos máme nový motiv medailí k narození dítěte.

K narození miminka máme škálu zajímavých produktů velmi širokou. Podoba dukátu pro rok 2021 je dílem medailéra Petra Patky, DiS. Averzní strana je věnována dvojici roztomilých miminek, kterou doplňuje srdíčko a opis DUKÁT K NAROZENÍ DÍTĚTE. Chlapečka a holčičku najdete i na reverzní straně, kde je obklopují znamení zvěrokruhu a různé dětské motivy.

Speciální dárkové balení obsahuje vedle dukátu také certifikát pravosti s prostorem pro vepsání osobního věnování a údajů o miminku.

Vedle stříbrného tolaru a zlatého dukátku s letopočtem a možností nechat na ně vyrýt také věnování, je v nabídce stříbrný crystal coin. Je výsledkem spojení tradičních jabloneckých řemesel – medailérství České mincovny a sklářství společnosti Preciosa v kombinaci raženého reliéfu, broušeného českého křišťálu a tradiční symboliky. V neposlední řadě k narození dítěte vydáváme každý rok vždy sadu našeho oběživa. Šestici mincí doplňuje pamětní žeton, jehož autorem je letos medailér Petr Patka. Vyobrazuje dvojici roztomilých miminek – chlapečka a holčičku. Kompletní set je uložen do dárkového balení, kam lze vepsat věnování a porodní údaje o miminku. S oslavami příchodu nového života na svět je spojována celá řada rituálů. Jeden z nich má kořeny v daleké historii a spočívá v obdarování miminka penízkem z drahého kovu. V nabídce máme i dukátky ke křtu, dukáty sv. Václava, majestátní dukát, které mohou při narození děťátka být tím prvním penízkem v jeho budoucím pokladu.

Share this Post