Medaile Ďakujeme nese portrét patronky ošetřovatelů

Každý člověk se narodí s jedním křídlem, potřebuje druhého pozvednout a obejmout, aby spolu mohli vzlétnout jako… Děkujeme, že pomáháte potřebným. Děkujeme, že nejste lhostejní k potřebám ostatních. Děkujeme, že myslíte na osamělé a seniory nejen při koronavirové pandemii.

Medaile Ďakujeme vznikla jako dárek trvalé hodnoty, kterým můžete vyjádřit komukoliv svůj dík i s věnováním. Z každé prodané medaile, které Česká mincovna razí i ve stříbře a zlatě, dostává národní společnost Slovenského Červeného kříže 8 euro, respektive 20 euro. Z každé mosazné medaile pak 2,80 eura.

Ušil pro vás někdo roušky? Nosil vám léky a nákup? Jezdil po městě s dezinfekcí? Chcete někomu poděkovat za osobní nasazení v době nouzového stavu? Předat mu dárek trvalé hodnoty s věnováním, které mu bude navždy připomínat složitou dobu, kdy stál v první linii nebo vám na blízku? Věnujte mu medaili s portrétem Florence Nightingalové, patronky ošetřovatelek, a slovy díků v několika světových jazycích. Poděkujete totiž hned dvakrát. Obdarovanému a dalším dobrovolníkům prostřednictvím národní společnosti SČK.

„Podíl z prodeje těchto medailí dostane Slovenský Červený kříž na konkrétní vybavení,“ upozornila na charitativní myšlenku mluvčí České mincovny Lenka Klimentová. Nákupem pamětních medailí s výjimečným příběhem přispějete na dobrou věc a zároveň rozšíříte svou sbírku o mimořádný kousek. Pokud chcete poděkovat někomu, kdo vám pomohl v těžkých časech, pak můžete medaili použít jako dárek…

Medaile jsou nejen hodnotné, krásné, ale i sběratelsky ceněné. Prohlédnout si je můžete na e-shopu České mincovny v sekci Pomáháme.

Proč právě Florence Nightingalová? Byla inspirací pro založení Červeného kříže. Světová zdravotnická organizace při příležitosti 200. výročí od jejího narození vyhlásila rok 2020 rokem všech sester. A letos nouzový stav v souvislosti s koronavirem postavil sestry, zdravotníky, lékaře a další profese do první linie.

Autorem návrhu medaile Děkujeme, kterou Česká mincovna emituje v mosazi o průměru 37 mm, ve stříbře s váhou 31,1 g a ve zlatě o velikosti dukátu, je výtvarník Martin Dašek. Balení mosazné a stříbrné varianty umožňuje vepsat osobní věnování obdarovanému přímo na dárkový blistr, který lze postavit třeba do vitríny. „Svůj dík můžete napsat i u zlaté medaile na připravené místo na certifikátu pravosti. Tato medaile je balena ve vínové kožené etui,“ poznamenala Klimentová.

Share this Post