Vydražte si poslední číslované medaile Karla Gotta a pomozte dobré věci

Ve spolupráci s online tržištěm Aukro začne 12. října 2020 ve 20 hodin aukce tří pamětních medailí z ryzího stříbra zachycující portréty mistra Karla Gotta. Česká mincovna poskytne pro charitativní akci sběratelské stříbrné medaile, které byly vydané k 80. narozeninám Karla Gotta.

Jedná se o zcela unikátní možnost, jak do své sbírky získat vyprodanou kolekci medailí z minulého roku s nejcennějším pořadovým číslem jedna.

Výtěžek z akce poputuje ve prospěch Nadace Naše dítě na dokončení tréninku asistenčního psa Majla, který usnadňuje život devítileté autistické holčičce i její mamince.

1. října uplynul rok od smrti legendárního zpěváka, jež byl milován mnoha generacemi. Jeho památku si letos připomeneme také u premiéry celovečerního dokumentárního filmu „Karel“ z dílny Olgy Špátové, který do kin vstupuje 15. října 2020.

Do aukce poputuje kolekce medailí z třídílné minisérie, z nichž byla každá vydána roku 2019 v nákladu 1000 kusů. Pouze 600 z nich však bylo ručně číslováno přímo na hraně medaile. Předmětem aukce budou sběratelsky velmi cenné medaile s číslem 1. Trojici narozeninových medailí „zpěvák, malíř a fenomén“ k 80. narozeninám Karla Gotta je možné uložit do sběratelské etue vyrobené ze dřeva.

Třídílná sběratelská minisérie

První ražba zachycuje Karla Gotta jako fenomenálního zpěváka. Připomíná ještě jedno kulaté jubileum, a sice 50. výročí od vzniku nesmrtelného hitu Lady Carneval, který poprvé zazněl v 70. letech na mezinárodním hudebním festivalu v Brazílii. Averzní strana zobrazuje portrét zpěváka společně s jeho podpisem a zlatým slavíkem, zatímco druhá vyobrazuje karnevalovou tanečnici z brazilského Ria. Návrh designu první medaile pochází z rukou medailéra a pedagoga Mgr. Petra Horáka, který je také spoluautorem Gottovy medaile z roku 2013.

Stříbrná uncová číslovaná medaile Karel Gott - Zpěvák proof

Medaile Karel Gott Zpěvák

Karel Gott byl kromě impozantního hlasu známý také pro své malířské dovednosti. Jeho výtvarná činnost byla inspirací pro vznik druhé stříbrné medaile s názvem malíř. Charismatický portrét umělce s rámem malířské palety zdobí averzní stranu medaile a zachytila jej rytečka Mária Fialová, DiS. Reverzní stranu potom tvoří mistrův podpis s malířskými potřebami.

Stříbrná uncová číslovaná medaile Karel Gott - Malíř proof

Medaile Karel Gott Malíř

Ve třetí, tedy poslední ražbě, se Karel Gott objevuje jako celospolečenský fenomén. Přední strana medaile znázorňuje mistrovu podobiznu s vousy a elegantním kloboukem. Zadní strana mince nám skýtá pohled na gramofonovou desku, českého slavíka a vybrané země, v nichž Karel Gott koncertoval. Za návrhem této pamětní ražby stojí medailér Asamat Baltaev, DiS.

Medaile Karel Gott Fenomén

Mezi další předměty, které je možné zakoupit přímo, patří poslední kusy zlatých a stříbrných medailí vydaných k oslavě 75. narozenin. Zvěčnění Karla Gotta na zlatých a stříbrných medailích vyražených Českou mincovnou je způsobem vyjádření obdivu a úcty k jeho velkolepému dílu. Medaile z roku 2019 s motivem Karla Gotta vyražené Českou mincovnou byly vyprodány během neuvěřitelných 2 dnů.

Výtěžek z prodeje pamětních medailí Česká mincovna a Aukro věnují na dobročinné účely ve prospěch neziskové organizace Nadace Naše dítě, jejímž posláním je pomáhat dětem v obtížných životních situacích. „Prostřednictvím Nadace Naše dítě jsme se rozhodli přispět na dokončení výcviku asistenčního pejska Majla. „Ten je nejlepším parťákem devítileté autistické dívenky Emy a pomáhá i její mamince, která trpí srdeční arytmií, kvůli čemuž často omdlévá. Majlo jí díky výcviku v takovýchto chvílích může okamžitě zavolat pomoc speciální mobilní aplikací,“ uvádí marketingový manažer Jaroslav Černý z České mincovny.

Share this Post